Dom o wielkim Sercu – 60 urodziny DPS przy Pawiej 31

– materiał gdynia.pl

„Starość, mimo wielu dolegliwości, jest wystarczająco piękna, aby móc się nią cieszyć” – te słowa świętego Jana Pawła II przywołał ksiądz biskup Zbigniew Zieliński, podczas uroczystości 60 – lecia Domu Pomocy Społecznej przy ul. Pawiej 31 w Gdyni. Piękno i radość podeszłego wieku, każdego dnia starają się podkreślać opiekunowie tego wyjątkowego Domu, którzy wraz z seniorami tworzą niepowtarzalną, rodziną atmosferę, budują serdeczny klimat, gdzie uśmiech i otwarte serce są najlepszymi sprzymierzeńcami w pokonywaniu najtrudniejszych nawet przeszkód.

Jubilat, który właśnie skończył zacne sześćdziesiąt lat, kolejną dekadę rozpoczął bardzo uroczyście. W piątek (5 kwietnia) przy ulicy Pawiej 31, w Domu Pomocy Społecznej zatłoczyło się od znamienitych gości, a o podniosłą atmosferę zadbali wszyscy pracownicy i podopieczni Domu. Z uśmiechem witali wszystkich, nikt nie zapomniał także o szykownym, odświętnym stroju.

O godzinie 11 na multimedialnej scenie stanęła dyrektor DPS Lilianna Szewczuk – Putrym. – Witam serdecznie wszystkich obecnych na sali – mówiła. Dziękuję gościom, gratuluję pracownikom i naszym seniorom, cieszę się, że w tak zacnym gronie możemy dziś rozpocząć uroczystość jubileuszu 60 – lecia naszego Domu.

Kolejno obok gospodyni głos zabierali wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji Michał Guć, ksiądz biskup Zbigniew Zieliński. Goście zgodnie podkreślali wyjątkowość miejsca, którego motto najlepiej oddaje jego charakter: „To Człowiek Człowiekowi jest najbardziej potrzebny do Szczęścia”.

Przy ulicy Pawiej 31 tworzymy warunki do zapewnienia najlepszej opieki nad seniorami, a efekty tych starań doceniane są nie tylko w Polsce, głosy uznania płyną z wielu krajów, które miały okazję doświadczyć, jak pracuje DPS w Gdyni – zaznaczył Michał Guć. Mówimy o Domu, którego najważniejszym elementem nie są mury, a za sukcesem w stu procentach stoją ludzie.

Jak wygląda praca DPS przy ul. Pawiej 31 można przeczytać tutaj:
https://www.gdynia.pl/spoleczenstwo,7580/jubileusz-60-lecia-domu-pomocy-spolecznej-przy-ul-pawiej-31,536044

Ważnym punktem uroczystości były odznaczenia Prezydenta RP. Medale Złote za długoletnią służbę, z rąk wicewojewody pomorskiego odebrali: Mariola Bryl, Marek Klapka, Krystyna Piech, Elżbieta Słowik, Maria Tatarek, Maria Wilk.

Gratuluję Państwu, życzę kolejnych lat zaszczytnej działalności – mówił wicewojewoda pomorski, Mariusz Łuczyk. – Odznaczenia wyrażają podziękowania, są też wyrazem motywacji do pracy na rzecz drugiego człowieka.

W imieniu odznaczonych pragnę wszystkim gorąco podziękować za słowa uznania dla naszej pracy – powiedziała Krystyna Piech. Jak widać, nasze grono reprezentuje różne zawody, taki jest właśnie nasz personel, to owocuje dobrą współpracą dla dobra osób, którymi się opiekujemy.

Goście wraz z podopiecznymi i personelem, odbyli bardzo sentymentalną podróż w czasie, która dzięki najnowszym technikom multimedialnym wywołała wiele wzruszeń. O wyjątkową narrację jubileuszowego filmu zadbała Beata Szewczyk, której głos również łamał się podczas wspomnień minionych chwil przy ulicy Pawiej 31.

Urodziny DPS były doskonałą okazją do podziękowań dla Przyjaciół i Partnerów wspierających działalność Domu o wielkim Sercu, a ci ustawiali się w długiej kolejce, aby na zakończenie uroczystości podziękować i pogratulować zaszczytnego jubileuszu i pozostawić wpis w księdze pamiątkowej.