Nasi Mieszkańcy zostali laureatami XVI edycji etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka osób Niepełnosprawnych pt. „Niepodległa bez barier – od morza do Tatr”

W dniu 10 września 2018r. w Oddziale Pomorskim PFRON Komisja Konkursowa etapu wojewódzkiego dokonała rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. „Niepodległa od morza do Tatr”.
Autorami ocenianych prac są podopieczni Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Komisja Konkursowa w składzie:
1. Dr Anna Kobylańska
2. Urszula Kuffel – Otlewska
3. Anna Rezulak
4. Dr hab. Maciej Gorczyński, prof. ASP
5. Sylwia Konpa
6. Joanna Schroeder
7. Anna Zaremba
spośród 97 nadesłanych prac wybrała 15 prac i wyłoniła 24 zwycięzców.
Przy wyborze najlepszych prac komisja przyjęła założenia, aby oceniane  prace były zgodne
z tematyką konkursu,  wykonane samodzielnie, pomysłowo i estetycznie.
Poniżej prezentujemy listę zwycięzców etapu wojewódzkiego:

 

KATEGORIA FOTOGRAFIA I FILM
Miejsce I

Tytuł: „Drogi wolności”
Autor: Izabela Sip
Terapeuta/ Instruktor: Renata Kokoszka
Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacja „Sprawni inaczej” w Gdańsku

 

Miejsce II
Tytuł: Wystawa Multimedialna „Bez barier do marzeń”
Autorzy: Katarzyna Czoska, Eleonora Łabuszewska, Szczepan Kozikowski
Terapeuta/ Instruktor: Izabela Solińska
Placówka: Dom Pomocy Społecznej  w Gdyni

Wystawa konkursowa

Reportaż z realizacji materiału konkursowego

Fotografie konkursowe

Miejsce III

Tytuł: „100 lat Niepodległej – Perspektywy dają wolność”
Autor: Grzegorz Owczarak
Terapeuta/ Instruktor: Magdalena Wyrębiak
Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej św. Siostry Faustyny Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Rumii

 

KATEGORIA MALARSTWO I WITRAŻ
Miejsce I
Tytuł: „Obywatel”
Autorzy: Małgorzata Rogala, Elżbieta Słupczewska, Krzysztof Rostkowski
Terapeuta/ Instruktor: Mateusz Mazur
Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II w Gdańsku

Miejsce II
Tytuł: „Marszałek”
Autorzy: Małgorzata Rogala, Elżbieta Słupczewska
Terapeuta/ Instruktor: Mateusz Mazur
Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II w Gdańsku

Miejsce III

Tytuł: „Cały Mój świat”
Autor: Aleksandra Styn
Terapeuta/ Instruktor: Łucja Borkowska
Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej, Puckie Stowarzyszenie Wspierające osoby Niepełnosprawne „RAZEM” w Pucku

KATEGORIA GRAFIKA I RYSUNEK
Miejsce I
Tytuł: „Wolni jak ptaki”
Autor: Wojciech Witt
Terapeuta/ Instruktor: Paulina Palka
Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej w Bojanie, Fundacja Szczęśliwa Rodzina im. Św. Faustyny Kowalskiej w Koleczkowie
Miejsce II

Tytuł:  „Czarno- biała niepodległość”
Autor: Andrzej Janta
Terapeuta/ Instruktor: Adrian Zasada
Placówka: Dom Pomocy Społecznej ORUNIA w Gdańsku

Miejsce III

Tytuł:  „Mój kraj”
Autor: Dariusz Romanowski
Terapeuta/ Instruktor: Małgorzata Wilk
Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Malborku

KATEGORIA TKANINA I APLIKACJA

Miejsce I

Tytuł: „Nasze orle Państwo”
Autor: Monika Łapińska
Terapeuta/ Instruktor: Maja Norko
Placówka: Środowiskowy Dom Samopomocy NOWINY, Fundacja Rozwoju Integracji Społecznej AKCES w Gdańsku

Miejsce II

Tytuł: „Polska dla niepełnosprawnych”
Autor: Bartosz Gołębiewski
Terapeuta/ Instruktor: Maria Machola
Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Jesteśmy razem” w Lęborku

Miejsce III
Tytuł: „Jesteś sterem”
Autor: Ewa Klawikowska
Terapeuta/ Instruktor: Paulina Palka
Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej w Bojanie, Fundacja Szczęśliwa Rodzina im. Św. Faustyny Kowalskiej w Koleczkowie

KATEGORIA RZEŹBA KAMERALNA I PŁASKORZEŹBA

Miejsce I

Tytuł: „Niezłomni i niezależni”
Autorzy: Sylwia Mach, Anita Kowitz, Emilia Czuryńska
Terapeuta/ Instruktor: Anna Lis
Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej, PSONI w Pruszczu Gdańskim
Miejsce II

Tytuł: „Korona Polski”
Autor: Katarzyna Grablowska
Terapeuta/ Instruktor: Paulina Palka
Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej w Bojanie, Fundacja Szczęśliwa Rodzina im. Św. Faustyny Kowalskiej w Koleczkowie
Miejsce III

Tytuł: „Solidarni bez barier”
Autorzy: Dariusz Nakielski, Leszek Wincza, Paweł Rybak
Terapeuta/ Instruktor: Alicja Lonty
Placówka: Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w Gdańsku