Chrześcijańskie Stowarzyszenie Muzyków

Missio Musica

02 lutego 2015r. gościliśmy wyjątkowych muzyków, p.Małgorzatę i p.Jerzego Dajuków z zaprzyjaźnioną skrzypaczką p.Urszulą Wadlewską. Od wielu lat odbywają podróże misyjne po Polsce i całym świecie. U źródła ich pasji, leży przekazywanie treści Ewangelii poprzez muzykę którą wykonują. Koncertowali w USA, Południowej Afryce, Wenezueli, Panamie, Costa Rice, Nikaragui, a także w egzotycznych miejscach takich jak środowisko Indian Navaho oraz wśród ludności Murzyńskiej w krajach Afryki. Wykonują muzykę w stylu Gospel z elementami muzyki folkowej różnych kultur.

Wizyta w naszym Domu była kolejnym przystankiem misyjnej wędrówki. Mieliśmy okazję usłyszeć kolędy świata w rozmaitych aranżacjach. Całości koncertu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera. Byliśmy razem. W modlitwie
i z muzyką chwytającą za serca poczuliśmy się bliżej siebie i bliżej Boga. Gdy modlimy się wspólnie i towarzyszy temu muzyka… to bez wątpienia najpiękniejszy wyraz uwielbienia.
W koncercie wzięli też udział zaprzyjaźnieni z Muzykami skauci z gdyńskiej 28 drużyny „Royal Rangers” pod okiem p.Alicji Wiaduch. Młodzież przyniosła upieczone przez siebie ciasteczka dla mieszkańców naszego Domu, zaprezentowali też własny program artystyczny. Aurę niektórych wydarzeń trudno opisać prostymi słowami, może fotorelacja odda część tych emocji. To spotkanie z pewnością możemy zaliczyć do bardzo wyjątkowych. Z radością czekamy na kolejne. Kochani, bardzo Wam dziękujemy.