Karnawałowy Bal Maskowy

Z pełnym przekonaniem możemy obalić nieuzasadnioną teorię feralności daty piątek 13 -go . Właśnie tego dnia odbył się w naszym Domu Karnawałowy Bal Maskowy w konwencji weneckiej.
Zebranych powitała pani dyrektor Lilianna Szewczuk. Gościliśmy mieszkańców DPS w Sopocie, DPS „Ostoja” w Gdańsku, ŚDS w Kartuzach i oczywiście naszych Klubowiczów. Świetlica zmieniła się w salę balową
i jak na karnawał przystało, królowały kolorowe niczym konfetti stroje, ciekawe przebrania i oczywiście tajemnicze maski. Zabawie i tańcom nie było końca, a i wigoru nie brakowało. Oprócz zaprezentowania tanecznego kunsztu goście mieli okazję sprawdzić się także podczas licznych konkursów. Wyłoniliśmy „Króla i Królową Balu”- choć to nie było proste, przyznaliśmy również nagrody za najciekawszy przebranie. Kolejną niespodzianką był konkurs wiedzy, który przeprowadziła pani Małgorzata Lewandowska- przedstawicielka SKOK-u Stefczyka w Gdyni. Uczestnicy konkursu otrzymali firmowe gadżety, a zwycięzcy bilety do kina. Clou programu był pokaz iluzjonisty, pana Tomasza Juszy z Gdańska.
Z ogromną przyjemnością oglądaliśmy triki i grę aktorską młodego artysty. Przedstawienie zyskało szczególny charakter dzięki niewidzialnej nici porozumienia jaką nawiązał z publicznością. Seniorzy kolejny raz pokazali jak wiele radości potrafią czerpać z życia.
Dziękujemy wszystkim Gościom za szampańską zabawę, naszym Wolontariuszom, panu Jerzemu Dukalskiemu za oprawę muzyczną, pani Małgorzacie Lewandowskie za ufundowane przez firmę SKOK Stefczyka nagrody i słodkości, naszym kucharzom za pyszny poczęstunek i znakomite ciasta. To był udany dzień.